Norsko - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Norské fjordy - letecky

Dalsnibba-07

Tento letecký poznávací zájezd je sestaven tak, aby i bez turisticky náročného programu zahrnul všechna známá místa Norska, po jejichž zhlédnutí většina lidí touží. Čeká na vás dovolená v Norsku, jak má být.
Zájezd obsahuje návštěvu památky UNESCO: norské fjordy včetně vyhlídkové plavby po nejznámějším z nich – Geirangerfjordu. Budeme moci dobře poznat zelenou norskou metropoli Oslo, která je sídlem královské rodiny.
Dalším pěkným zážitkem je cesta ke splazu Briksdalsbreen největšího kontinentálního ledovce Jostedalsbreen. Zastavíme se v olympijském městě Lillehammer, kde se nachází nejznámější norský skanzen Maihaugen.


 

Program zájezdu

1.den (so): Během dne odlet z Prahy na největší norské letiště Gardermoen. Většinou přímý let, výjimečně s přestupem. Prohlídka hlavního města Norska Oslo bude rozdělena do části prvního a druhého dne. V centru Osla se projdeme pěší zónou Karl Johans Gate, v jejímž dosahu se nachází hlavní historické stavby: katedrála, parlament, národní divadlo, královský zámek a známá cihlově červená radnice. Moderní část města najdeme na břehu Oslofjordu – bělostnou budovu Opery, knihovnu a zcela nové muzeum malíře Edvarda Muncha. Na poloostrově muzeí Bygdøy nalezla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Procházka nás čeká i v parku Frogner, kde je umístěno 212 soch norského sochaře Gustava Vigelanda. Z legendárního sportoviště Holmenkollen s novým skokanským můstkem uvidíme celé město a vody Oslofjordu. Na ubytování odjedeme mimo centrum města.
2.den (ne): Dopoledne pokračování v prohlídce Osla (viz 1. den). Odpoledne zamíříme do oblasti Zimních olympijských her 1994 u největšího norského jezera Mjøsa. V Lillehammeru je na výběr pohled z vrcholku skokanských můstků anebo prohlídka přes 100 let starého, a přesto moderního skanzenu Maihaugen. Přesun na ubytování. Večeře v ceně zájezdu.
3.den (po): Dnešní den patří malebné norské přírodě a krajině. Budeme se pohybovat v prostoru východním okrajem NP Jotunheimen, v jehož srdci leží nejvyšší hory celé Skandinávie a nejstarším národním parkem Rondane. Za dobrého počasí projedeme vyhlídkovou cestou Peer Gynt Vegen (do oblasti je zasazen děj Ibsenovy hry Peer Gynt). Dalším cílem bude údolí ledovcové řeky Sjoa, jejíž divoké peřeje v nekonečných borových lesech vás jistě uchvátí. Vycházkou dojdeme k soutěsce Ridderspranget (Rytířský skok). Odpoledne se na okraj NP Rondane, kde podnikneme nenáročnou procházku u jezera Smuksjø a stejnojmenné chaty Smuksjøseter. Po příjezdu na další hotel večeře (je v ceně zájezdu).
4.den (út): Dnes a zítra budeme cestovat ve fjordech, hluboce zařezaných údolích naplněných ledovci, řekami, jezery, a hlavně mořskou vodou. Pro tuto jedinečnost jsou norské fjordy součástí světového přírodního dědictví UNESCO. Silnice sem nejprve klesá podél peřejí a vodopádů na divoké řece Rauma. Pak se ocitneme v hlubokém údolí Romsdalen – nejen, že se sem slunce po celou zimu nedostane, ale je tu i nejvyšší kolmá stěna Evropy – Trollveggen (Trolí stěna). Úchvatné zážitky nás pak čekají při stoupání 11 zatáčkami po proslulé silnici Trollstigen. Tato „trolí cesta“ vede až do horského sedla, ležícího v nadmořské výšce 900 m. Během odpoledne nás ještě čeká vyhlídková plavba po fjordu Geirangerfjord (UNESCO), mj. kolem vodopádů Sedm sester, která je v ceně zájezdu. V Geirangeru si také můžete nakoupit suvenýry. Pokud nám bude přát počasí, vyjedeme od fjordu desítkami serpentin až na vyhlídku na hoře Dalsnibba (téměř 1 500 m n. m.). Po příjezdu na další hotel večeře (je v ceně zájezdu).
5.den (st): I když ledovce obecně ubývají, stále patří k velkým divům přírody. Ukážeme vám jeden z nejkrásnějších ledovcových splazů na světě – Nigardsbreen. Je to jeden z výběžků největšího ledovce evropské pevniny Jostedalsbreen. Dostaneme se k němu jízdou kolem fjordu Lustrafjord, pak zužující se silnicí proti proudu ledovcové řeky, a nakonec plavbou lodičkou po ledovcovém jezeře. Zdatnější se ještě mohou chůzí po oblých skaliscích přiblížit více na dohled mohutného čela ledovce. Později odpoledne se opět budeme šplhat mnoha serpentinami do hor. Národní turistická cesta Sognefjellvegen prochází sedlem ve výšce až 1 440 m n. m. a za dobrého počasí uvidíme zbývající ledovce pod nejvyšší horou Norska a celé Skandinávie Galdhøppigen (2 469 m n. m.) v NP Jotunheimen. Dramatickými sceneriemi se dostaneme na další stylové ubytování. Večeře je v ceně zájezdu.
6.den (čt): Ráno cestou na letiště se zastavíme u starobylého sloupového kostela (stavkirke) - Lom nebo Ringebu. V případě pozdějšího odletu ještě krátká procházka norskou přírodou. Během odpoledne odbavení a odlet zpět do ČR.
Číslo záj.TermínDospělí Poznámka 
202-0115.6.-20.6.202433 900,-rezervovat
202-0325.8.-30.8.202433 900,-rezervovat

Cena zahrnuje

 • pojištění léčebných výloh a storna do 20.000 Kč
 • zpáteční letenku Praha - Oslo - Praha
 • 5x ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím v turistických hotelech
 • 5x snídani
 • 4x večeři
 • dopravu autobusem v Norsku
 • vnitrostátní trajekty
 • vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • vstupné (včetně návštěvy muzeí v Oslo) cca 500 NOK

Fakultativně

 • připojištění vyššího storna do 45.000 Kč (příplatek: : 320 Kč)
 • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) - omezený počet (příplatek: : 4800 Kč)

Zajímavosti

Alesund: Alesund je nazývané klenotnicí secesního umění a je překrásně položené na břehu a ostrůvcích ...

Bergen: Druhé největší město Norska a jeho nejdůležitější západní přístav má spolu s předměstími ...

Bryggen: Bryggen se nachází na břehu starého přístavu ve městě Bergen. Je to 58 budov, které jsou zbytkem ...

Bygdoy: V těsné blízkosti radnice v Oslo je kotviště člunů, na kterých můžeme podniknout plavbu k "...

Dalsnibba: Až na samotný vrchol Dalsnibby do nadmořské výšky 1495 metrů lze vyjet autem po zaplacení ...

Geiranger: GEIRANGER (Norsko) Městečko na západě země, ležící v křišťálově čistém fjordu stejného jména. ...

Hollmenkollen: Část města Oslo ležící v lesnaté oblasti známá konáním ZOH 1952 a řady světových soutěží v ...

Jostedalsbreen: Největší ledovec evropského kontinentu pevniny (487 km2) dlouhý cca 60 km s tloušťkou ledu až ...

Lillehammer: Lillehammer (Malý Hamar) byl se svými 23 tisíci obyvateli odedávna důležitou sportovní oblastí ...

Maihaugen (skansen): Sandvigske Samlinger, jak se toto muzeum-skansen jmenuje, se rozkládá na kopci Maihaugen, a o ...

Oslo: Hlavní město Norska.

Trolí cesta: V překl. Trolí stezka – 11 serpentin na komunikaci č. 63 v závěru údolí Isterdalen stoupajících ...

Fotografie

Norsko - TrollstigernNorsko-Geiranger IINorsko-lodAlesund-01Alesund-07Dalsnibba-03Dalsnibba-01Dalsnibba-06Dalsnibba-07Dalsnibba-08Dalsnibba-09Geiranger (1)Geiranger (2)Geiranger (3)Geiranger (4)GeirangerGeiranger (5)Geirangerfjord-06Geirangerfjord-08Geirangerfjord-16

Zájezdy - Norsko

Zájezdy pořádá:
CK Mayer + Crocus,
Podolská 33, 147 00, Praha 4
Lidická 35, 150 00, Praha 5
tel: 241 432 483
fax: 241 432 027
www.ckmayer.cz
www.poznavaci-zajezdy.cz