Norsko - poznávací zájezdy, pobyty s výlety

Norské fjordy a skandinávské metropole

Geiranger (2)

Co si představit pod pojmem skandinávské metropole - to jsou hlavní města Norska Oslo se slavnými muzei, "ve Švédsku Benátky severu" Sockholm a v Dánsku romantická Kodaň s Malou mořskou vílou. Fjordy v Norsku nabízejí kouzlo tisíců vodopádů, rozsáhlých ledovců i monumentálních hor, dřevěných kostelíků a skokanských můstků.


 

Program zájezdu

1.den (pá): Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.
2.den (so): Prohlídka druhého největšího města Švédska GÖTEBORGU. Nocleh.
3.den (ne): OSLO – vzdušná a zelená metropole Norska s množstvím kulturních památek i s věhlasnými muzei. Příjezd do „srdce“ Norska – údolí GUDBRANDSDALEN. Nocleh.
4.den (po): Průjezd divokým údolím ROMSDALEN, jejž lemují strmé a rozeklané vrcholy. Zastávka u pověstné převislé horolezecké stěny Trollů – TROLLTINDAN. Výjezd věhlasnou cestou Trollů – TROLLSTIGVEIEN. Prohlídka města. ALESUND, které je nazývané klenotnicí secesního umění a je překrásně položené na břehu a ostrůvcích Atlantského oceánu. Vyhlídková jízda podél ROMSDALSFJORDU a STORFJORDU. Nocleh.
5.den (út): Vyhlídková jízda malebným údolím OTTADALEN. Výjezd na vyhlášenou vyhlídku DALSNIBBA s úchvatnými pohledy na fjordy. Nejkrásnější fjord GEIRANGER (UNESCO), jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami nádherných vodopádů. LOM – městečko s rázovitým dřevěným kostelíkem a další zajímavou architekturou. Nocleh.
6.den (st): Průjezd údolím říčky SJOA mezi našimi sportovci známé raftovými sjezdy. Největší norské pohoří JOTUNHEIMEN (Domov obrů) – výlet na vyhlídku BESSEGGEN nad jezerem Gjende (panoramatické rozhledy na rozeklané a zasněžené vrcholy). Pro slabší turisty možnost procházky kolem jezera. Městečko VAGAMO – krásná ukázka staré norské dřevěné architektury. Nocleh.
7.den (čt): Přejezd do Švédska. Zastávka v městečku LILLEHAMMER – turistické a sportovní centrum, dějiště zimních olympijských her, věhlasný skanzen. Nocleh.
8.den (pá): STOCKHOLM – překrásná švédská metropole, Benátky Severu. Radnice s vyhlídkovou věží, královský palác, malebné staré město na ostrově, unikátní muzeum lodi Vasa. Noční přejezd.
9.den (so): Prohlídka KODANĚ - královský palác Amalienborg, Christianborg, velkolepá radnice, možnost okružní plavby přístavem. Dánsko nemůžete opustit bez fotografie Malé mořské víly, symbolu Kodaně. Noční přejezd.
10.den (ne): Příjezd do Prahy v ranních hodinách.
Číslo záj.TermínDospělí Zadní místa Poznámka 
201-0126.7.-4.8.202415 990,-14 990,-Nástup též Pardubice, Hradec Králové, Brno.rezervovat

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • trajekty
  • průvodce
  • 6x ubytování (2x ubytování ve Švédsku, 4x ubytování v Norsku s možností vaření, 4-5lůžkové chaty)

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: : 450 Kč)
  • 4x polopenze (česká kempingová kuchyně) (příplatek: : 1800 Kč)
  • malá dvoulůžková chatička v Norsku, skromnější než 4lůžková (4 noci) - příplatek je účtován na osobu a pouze pro spolu cestující dvojice (příplatek: : 1200 Kč)
  • 1/1 pokoj - na tomto zájezdu není možný, samostatně cestující osoby jsou vždy doobsazeny
  • Plavba po Geirangerfjordu 60 minut dospělý, nutno hned při přihlášení (příplatek: : 1180 Kč)
  • Plavba po Geirangerfjordu 60 minut děti do 14,99 let, nutno hned při přihlášení (příplatek: : 980 Kč)

Fotografie

Foto - Skandinávské metropole + Norské fjordyDalsnibaNorsko - RomsdalNorsko - Troll 2004Norsko GEIRANG Geiranger (1)Geiranger (2)Geiranger (3)Geiranger (4)Trolova stena-04Trolova stena-07u jezera Gjende-02

Zájezdy - Norsko

Zájezdy pořádá:
CK Mayer + Crocus,
Podolská 33, 147 00, Praha 4
Lidická 35, 150 00, Praha 5
tel: 241 432 483
fax: 241 432 027
www.ckmayer.cz
www.poznavaci-zajezdy.cz